Изложба ликовних радова о храму у Локу

У четвртак, 13/26. октобра 2023. године, у храму Светог пророка Илије у Локу, празнично вечерње је служио протојереј-ставрофор Иван Вачик, парох гардиновачки.

После вечерњег богослужења, у дворани Светосавског дома у Локу отворена је изложба ликовних радова ученика православног катихизиса на тему „Црква у мом селуˮ. Своје ликовне радове присутнима су представили ученици Основне школе „Светозар Милетићˮ из Лока. Ученици православног катихизиса су кроз своје цртеже изнели како они виде свој храм. Црквена општина у Локу је за све учеснике обезбедила дарове. На отварању изложбе, катихета Предраг Хрубик је одржао  предавање о двеста година дугој историји православног храма у Локу.

Отварањем изложбе и изложеним предавањем отпочела је прослава двестоте годишњице од изградње и освећења храма Светог пророка Илије у Локу.