Поклоничко путовање верникâ из Новог Сада

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 7. октобра 2023. године, верници из Новог Сада, предвођени протонамесником Александром Игњатовим, настојатељем храма Светих Кирила и Методија на Телепу у Новом Саду, походили су светиње Епархије жичке у Овчарско-кабларској клисури.

Верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Вазнесење, где су приступили светој Тајни Причешћа, упознали се са историјатом манастира и целивали део моштију светог Николаја Охридског и Жичког. После свете Литургије поклоници су имали послужење у манастирској гостопримници, где су разговарали са архимандритом Тимотејем, настојатељем манастира. Потом су посетили манастир Благовештење и манастир Никоље, где су топло дочекани и духовно укрепљени љубављу и трудом настојатељице мати Јелисавете и сестринства. Верници су се у манастиру Никољу поклонили делу моштију светога Николаја Мирликијског Чудотворца и светог Никодима Пећког. Поклоничко путовање окончано је посетом Световазнесенском храму у Чачку, где се верни народ поклонио делу моштију светог Теоктиста. Благодарећи Господу на свему, верници су се у вечерњим часовима вратили у Нови Сад.