Слава Црквеног хора „Свети Јован Крститељˮ из Бачке Паланке

Црквени хор „Свети Јован Крститељˮ из Бачке Паланке молитвено је прославио своју крсну славу – празник Зачећа светог Јована Крститеља. У навечерје празника, после вечерњег богослужења у храму Рођења светог Јована Претече које је служио протојереј Бране Миловац, извршен је чин благосиљања славских дарова које су, у част светитеља и свог патрона, принели чланови хора. Честитке свечарима поводом крсне славе, али и јубилеја који ове године обележавају – тридесет година постојања и рада хора – упутили су протојереј Бране Миловац, парох Саборног храма у Новом Саду, као и протонамесник Новица Ракић, архијерејски намесник бачкопаланачки. Празнично славље је настављено у дворани Светосавског дома при Светојовановском храму у Бачкој Паланци. Прославом крсне славе Црквеног хора „Свети Јован Крститељˮ отпочеле су духовне свечаности „Под покровом Богородицеˮ, које организује Црквена општина бачкопаланачка.