Други дан манифестације „Сомборске духовне вечери”

У среду, 4. септембра 2023. године, настављена је манифестација „Сомборске духовне вечери”. Програм другог дана манифестације почео је организованим обиласком верских објеката у Сомбору. У храму Светог великомученика Георгија у Сомбору ђаке средњих школа из Сомбора дочекао је протојереј Бранислав Шијачић, парох сомборски, који се ученицима обратио пригодном беседом.

У поподневним часовима, у просторијама Јеврејске општине Сомбор, отворена је изложба о синагогама и одржана је промоција књиге Синагоге у Војводини Рудолфа Клајна, Чедомиле Маринковић и Горана Левија.

Истога дана, у вечерњим часовима, у Светођурђевском храму у Сомбору, одржан је концерт православне духовне музике црквеног хора „Свети цар Константин и царица Јелена” из Сомбора, којим диригује Милан Радишић. У оквиру концерта, ђакон Желимир Ацан је одржао кратко предавање о историјату Светођурђевског храма у Сомбору и о мученичком страдању свештеномученика Димитрија Бокшана.