У сусрет Празнику: Пренос моштију светог Иринеја, епископа бачког, исповедника вере, и светих мученика бачких

Поводом прославе Патрона Епархије бачке – празника Преноса моштију светог Иринеја, епископа бачког, исповедника вере, и светих мученика бачких, о поменутим светитељима наше свете Цркве и о прослави Патрона Епархије бачке говорили су, у емисији „У сусрет Празникуˮ, презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, и презвитер Лазар Ђачић, парох палићки. Емисија је снимљена у реализацији Радио-Славословља у Суботици.

У другом делу емисије, протонамесник Милош Петровић, настојатељ Вазнесенског храма у Суботици, говорио је о историјату и свештеницима и другим знаменитим личностима суботичког храма од чије изградње се ове године навршава три века.

Житије светих мученика бачких

Радијске емисије снимљене поводом канонизације светог Иринеја, епископа бачког, исповедника вере, и светих мученика бачких, 2. октобра 2022. године