Поклоничко путовање верникâ из Стапара

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у периоду од 11. до 17. септембра 2023. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Стапара поклонили су се светињама Свете Горе. Вођа пута је био презвитер Никола Дувњак, парох стапарски. Поред манастира Хиландара и Кутлумуша поклоници су имали прилику да бораве у Светоандрејском скиту у Кареји, где су учествовали и у послушању које су добили. У Кареји су обишли испосницу Светог Саве и протатску цркву. Пре посете Светој Гори посетили су: Каково – метох манастира Хиландара, Српско војничко гробље Зејтинлик, храм Светог великомученика Димитрија и многе друге светиње Солуна. После боравка на Светој Гори, поклоници су посетили манастир светог Јована Богослова и поклонили се гробу Светог старца Пајсија, а потом се пуни благослова вратили својим домовима.