Гостовање црквеног хора „Свети цар Константин и царица Јеленаˮ из Сомбора у Епархији будимској

У недељу, 17. септембра 2023. године, у храму Рођења Пресвете Богородице у Сиригу (Република Мађарска) свечано је прослављена храмовна слава – празник Рођења Пресвете Богородице, који се у овом малом селу због обавеза парохијана прославља неколико дана раније. Светом Литургијом je началствовао јеромонах Митрофан Гајић, настојатељ манастира Грабовац, уз саслужење јереја Милана Ерића, надлежног свештеника, и протођакона Андраша Штријка. На крају свете Литургије, протојереј Далибор Миленковић, архијерејски намесник сегедински, благословио је славске дарове. Литургијском благољепију допринело је монаштво манастира Грабовца као и црквени хор „Свети цар Константин и царица Јелена” из Сомбора.