Поклоничко путовање верникâ из Темерина

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 9. септембра 2023. године, верници из Темерина, предвођени презвитером Стефаном Тубићем, парохом темеринским, и ђаконом Немањом Пантићем, посетили су светиње Епархије банатске.

Поклоници су посетили манастире Свете Меланије у Зрењанину, Месић и Средиште код Вршца, као и Саборни храм светог Николаја у Вршцу, где су се упознали са историјом ових манастира и саборног храма.  Осећајући неизмерну благодарност Богу што су имали прилику да се поклоне овим светињама наше свете Цркве, духовно укрепљени и оснажени, верници су се у вечерњим часовима вратили својим домовима.