Концерт у порти храма Преподобног Симеона Мироточивог у Ветернику

У четвртак, 7. септембра 2023. године, после вечерњег богослужења, у порти храма Преподобног Симеона Мироточивог у Ветернику, одржан је концерт Фолклорног ансамбла „Вилаˮ Српског културно-уметничког друштва „Железничарˮ из Новог Сада. Овим величанственим концертом закључен је програм свечаности које је уприличила Црквена општина ветерничка у сусрет великом освећењу храма у Ветернику.

Протојереј Предраг Билић, настојатељ храма, благословио је и поздравио многобројни сабрани народ и подсетио да се налазимо на прагу велике духовне радости и историјског свештеног и благодатног догађаја – великог освећења храма који је подигнут у срцу Ветерника, у славу Божју, а у част преподобног Симеона Мироточивог.

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствоваће, у недељу, 10. септембра 2023. године, на светој архијерејској Литургији у храму Преподобног Симеона Мироточивог, са почетком у 8:30 часова. Свечани дочек Светејшег Патријарха српског и архијерејâ биће уприличен у 8:00 часова.