Поклоничко путовање верникâ из Пачира и Алексе Шантића

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 2. септембра 2023. године, парохијани из Пачира и Алексе Шантића походили су светиње Епархије браничевске.

Предвођен својим парохом, презвитером Дарком Ивковићем, верни народ је посетио манастире Копорин, Покајницу и Манасију. Посебну радост поклоника изазвала је посета манастиру Манасији, једном од најзначајнијих споменика српске средњевековне културе који је најважнија грађевина Моравске школе. Љубављу и гостопримством монахâ, верници су се упознали са радом преписивачке школе при манастиру, што ову светињу чини симболом духовности и просвећености. Поклоници су се вратили својим домовима озарени благодаћу и топлином наших светиња.