Најава: Храмовна слава у Будисави

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Српска православна Црквена општина у Будисави, у оквиру прославе храмовне славе, празника Сабора српских светитеља, организује духовне свечаности са следећим распоредом:

Уторак 5. септембар 2023. године:

У Светосавској дворани, са почетком у 19:00 часова, Иван Неђић, професор Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, одржаће предавање на тему „Мучеништво у Старом Завету и његова веза са новим векомˮ.

Четвртак, 7. септембар 2023. године:

У Светосавској дворани, са почетком у 19:00 часова, Марко Радаковић, катихета из Сомбора одржаће предавање на тему „Сведочење јеванђелске радости данасˮ.

Субота, 9. септембар 2023. године:

Празнично бденије у храму Сабора српских светитеља у 18:00 часова.

Недеља, 10. септембар 2023. године:

Света Литургија са почетком у 9:00 часова, а после свете Литургије у порти храма културно-уметнички програм у извођењу Културно-уметничког друштва „Младостˮ из Будисаве.

Вечерње са чином благосиљања славских дарова у 18:00 часова.