Увођење у дужност ђаконâ у Суботици

У недељу, 21. августа / 3. септембра 2023. године, у храму Вазнесења Господњег у Суботици, на светој Литургији је началствовао презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, уз саслужење протојереја-ставрофора Душана Руса, умировљеног свештеника, протојереја Драгана Стокина и протонамесника Милоша Петровића, парохâ суботичких, као и часних ђаконâ Огњена Звекића и Срђана Пантелића.

По заамвоној молитви, отац Вељко је прочитао одлуке Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се ђакони Огњен Звекић и Срђан Пантелић постављају за парохијске ђаконе при храму Вазнесења Господњег у Суботици. Архијерејски намесник је у име братства Световазнесенског храма пожелео добродошлицу новопостављеним ђаконима. Ђакони Огњен и Срђан су захвалили на добродошлици и заблагодарили Епископу бачком Иринеју на указаном поверењу.