Одржан концерт духовне и световне музике у Бачком Градишту

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у оквиру манифестације Преображенски дани, у петак, 18. августа 2023. године, испред храма Преображења Господњег у Бачком Градишту одржан је концерт духовне и световне музике.

На концерту су наступили црвени хорови „Свети Георгијеˮ из Бечеја и „Свети Сава Горњокарловачкиˮ  из Мола. После концерта су подељени поклони деци која су радила литерарне и ликовне радове на тему „Преображенски храм у Бачком Градишту“. Учешће у програму узели су и чланови Културно-уметничког друштва „Ђерамˮ из Бачког Градишта. Концерт је уприличен поводом великог јубилеја – двеста педесет година од изградње храма Преображења Господњег у Бачком Градишту.