Пренос моштију светог првомученика и архиђакона Стефана – храмовне славе у Епархији бачкој

Келебија – На празник Преноса моштију Светог првомученика и архиђакона Стефана, у уторак, 2/15. августа 2023. године, молитвено је прослављена слава храма у изградњи на Келебији.

Бденије уочи празника служио је протојереј Драган Стокин, парох суботички. Литургију на дан празника служио је презвитер Дарко Ивковић, парох пачирски, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва суботичког. После прочитаног јеванђелског зачала, отац Дарко је одржао пригодну беседу.

По заамвоној молитви, извршен је трократни опход око храма са поменом оснивачима, свештенослужитељима и парохијанима храма. После свете Литургије извршен је чин благосиљања славских дарова, које је принео овогодишњи кум г. Слободан Милошев, а залог кумства за следећу годину преузео је г. Бојан Шоралов.

Сомбор – Прослава престоног празника манастира у Сомбору, празника Преноса моштију светог архиђакона и првомученика Стефана, отпочела је бденијем у навечерје празника, које је служио протонамесник Младен Глушац, парох апатински.

На дан празника, у уторак, 2/15. августа 2023. године, на светој Литургији је началствовао протојереј Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После свете Литургије и трократног опхода око храма, извршен је чин благосиљања славских дарова, које је принеo овогодишњи кум, г. Александар Боснић са породицом. Залог славског колача за следећу годину преузео је г. Милан Илић.

Госпођинци – У уторак, 2/15. августа 2023. године, на празник Преноса моштију светог првомученика и архиђакона Стефана, свечано је прослављен престони празник храма у Госпођинцима.  Прослављање храмовне славе отпочело је празничним бденијем којим је началствовао протојереј-ставрофор Славко Пајовић, парох госпођиначки.

Светом Литургијом на дан празника началствовао је протојереј-ставрофор Илија Проле, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског одељка, пригодну беседу је одржао протојереј Милош Јевросимов, парох тителски. По заамовној молитви, извршен је трократни опход око храма са поменом свештенослужитељима, ктиторима, приложницима и парохијанима храма. Светој Литургији је присуствовао и гркокатолички парох ђурђевачко-госпођиначки протојереј Михаил Холошњај Матијов.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Јован Милановић, ректор Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, уз саслужење свештенства Епархије сремске и Епархије бачке. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које су припремили овогодишњи кумови, породица г. Предрага Видића из Госпођинаца. Сабраном верном народу се надахнутом беседом обратио протојереј-ставрофор Јован Милановић и честитао вернима храмовну славу. Залог кумства за наредну годину преузео је г. Александар Томин са својом породицом. Сабрање је окончано пригодним културно-уметничким програмом који је уприличен у порти храма.