Концерт у оквиру Петровданских свечаности у Србобрану

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Србобрану, поводом празника Светих апостола Петра и Павла – заветне славе Светобогојављенског храма, први пут организује Петровданске свечаности, које трају од 8. до 12. јула 2023. године и подржане су од Општинске управе Општине Србобран.

Свечаности су отпочеле у суботу, 8. јула 2023. године, у порти Светобогојављенског храма у Србобрану, када је ансамбл „Ренесансˮ одржао концерт средњовековне музике под називом Музичко благо Србије. Концерт је окупио не само парохијане из Србобрана него и посетиоце из околних места, који су осим старе музике имали прилику да чују и записане приче и анегдоте са српских дворова.