Видовдан – храмовне славе у Епархији бачкој

Маглић – У среду, 15/28. јуна 2023. године, прослављена је храмовна слава у Маглићу – празник Светог великомученика кнеза Лазара. Празнично бденије је служио протојереј Миленко Поповић, парох темерински, уз саслужење свештенства Епархије бачке. На дан празника, светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Радослав Живанов, умировљени свештеник, уз саслужење протонамесника Лазара Мајсторовића, пароха ветерничког. После прочитаног јеванђелског зачала, отац Лазар је произнео надахнуту празничну беседу и сабраном верном народу честитао празник. На крају свете Литургије служен је парастос свим нашим војводама и војницима палим на бојном пољу за веру и Отачаство од Косова до данас.

Вечерње богослужење је служио протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После чина благосиљања славских дарова, прота Бранислав је произнео надахнуту беседу. Залог кумства за наредну годину преузео је г. Дарио Анушић са породицом.

Карађорђево – У среду, 15/28. јуна 2023. године, на празник Светог великомученика кнеза Лазара – Видовдан, свечано је прослављена храмовна слава у Карађорђеву. Бденије уочи празника и свету Литургију на дан празника је служио презвитер Дејан Новаковић. После прочитаног јеванђелског одељка, отац Дејан се обратио верном народу пригодном беседом и честитао му храмовну славу. По заамвоној молитви, извршен је трократни опход око храма, после чега је одслужен парастос свим нашим војводама и војницима палим на бојном пољу за веру и Отачаство од Косова до данас.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Мирко Шипка, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Кум овогодишње славе био је г. Драган Танкосић, а залог кумства за следећу годину је примио г. Вељо Бачић.