Нови ђакон Епархије бачке рукоположен у Светоархангелском манастиру у Ковиљу

У суботу, 11/24. јуна 2023. године, на празник Светих апостола Вартоломеја и Варнаве, у параклису Преподобних отаца aтонских у Светоархангелском манастиру у Kовиљу, Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Дамаскин, викар Епископа бачког, служио је свету архијерејску Литургију, уз саслужење свештенства Епархије бачке и Епархије сремске, као и новосадских ђакона. Пре почетка свете Литургије, владика Дамаскин је рукопроизвео у чинове чтеца и ипођакона Огњена Звекића, вероучитеља из Новог Сада, а у току свете Литургије рукоположио га је у свештени чин ђакона.

По заамвоној молитви, викар Епископа бачког је, уз саслужење свештенства и новорукоположеног ђакона, благословио кољиво припремљено у част светих апостола Вартоломеја и Варнаве. После отпуста, Епископ мохачки Дамаскин се обратио сабраном верном народу поуком о потреби да срца и мисли сваког хришћанина буду управљена према Богу, а новорукоположеном ђакону Огњену Звекићу је пожелео да га Господ укрепи и да му дарује чисто и непорочно свештенство.