Увођење у дужност новог пароха у Бачкој Паланци

У недељу, 5/18. јуна 2023. године, у храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци, вечерњим богослужењем је началствовао протонамесник Новица Ракић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење протојереја Душана Ђукића и ђакона Бранка Батала. После вечерњег богослужења, архијерејски намесник бачкопаланачки је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу протојереја Душана Ђукића за пароха при храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци.

После прочитане одлуке, отац Новица је проти Душану зажелео добродошлицу у Бачку Паланку и пожелео му успех на новој дужности. Прота Душан је заблагодарио Богу и захвалио Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу, а потом се представио сабраном верном народу.