Увођење у дужност новог пароха при Алмашком храму у Новом Саду

У недељу, 5/18. јуна 2023. године, у храму Света Три Јерарха у Новом Саду, светом Литургијом је началствовао протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протојереја-ставрофора Ђорђа Ђурђева, умировљеног пароха, протојереја Бранка Вујиновића, настојатеља Алмашког храма, протојереја Стевице Илића, презвитера Александра Поповића и ђакона Ивана Васиљевића. После свете Литургије, архијерејски намесник новосадски први је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу протојереја Стевице Илића за пароха при храму Света Три Јерарха у Новом Саду.

После прочитане одлуке, прота Миодраг је проти Стевици зажелео добродошлицу у Нови Сад и успех на новој дужности. Прота Стевица је заблагодарио Богу и захвалио Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу, а потом се представио сабраном верном народу.

На светој Литургији је појао Црквени хор „Свети Јован Крститељˮ из Бачке Паланке.