Примопредаја парохијске дужности у Суботици

У петак, 3/16. јуна 2023. године, у храму Вазнесења Господњег у Суботици, вечерње богослужење служио је протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички. После датог отпуста, прота Душан је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о разрешењу протонамесника Ивана Спасевског са дужности пароха при храму Вазнесења Господњег у Суботици, и постављењу за пароха  при храму Преображења Господњег у Бачком Градишту, као и одлуку о постављању прeзвитера Милоша Петровића за пароха при храму Вазнесења Господњег у Суботици.

После прочитаних одлука, прота Душан је свештеницима Ивану и Милошу пожелео успех на новим дужностима. Потом је протонамесник Иван Спасевски пожелео презвитеру Милошу Петровићу срдачну добродошлицу и успех на новој служби. Презвитер Милош Петровић је најпре заблагодарио Епископу бачком господину др Иринеју на поверењу и указаној части, а затим је и својој породици захвалио на подршци, као и присутном свештенству и верном народу у Суботици.