Примопредаја парохијске дужности у Црвенки

У петак, 3/16. јуна 2023. године, јутарње богослужење у Светосавском храму у Црвенки служио је презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски. По отпусту, отац Драгољуб је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се презвитер Милош Петровић, привремени парох при храму Светог Саве у Црвенки, разрешава наведене дужности, премешта и поставља за привременог пароха при храму Вазнесења Господњег у Суботици. Истом одлуком се презвитер Радован Маљковић, досадашњи привремени парох при храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци, поставља за привременог пароха при храму Светог Саве у Црвенки.

Отац Драгољуб је поздравио сабрани верни народ, представио новоформирано архијерејско намесништво кулско, објаснио потребе Цркве за пастирско служење и пожелео презвитерима Радовану Маљковићу и Милошу Петровићу успешно пастирско служење на новим парохијама. На самом крају овог молитвеног сабрања обратили су се отац Радован и отац Милош, који су заблагодарили Господу на свим даровима Његове љубави, а Преосвећеном владици Иринеју на благослову, указаној части и поверењу.