Почетак радова на поправци крова храма у Србобрану

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у понедељак, 12. јуна 2023. године, отпочели су радови на замени кровног покривача на храму Богојављења Господњег у Србобрану. Храм Богојављења Господњег у Србобрану је један од највећих храмова у Епархији бачкој, сазидан почетком 19. века. Храм је тешко оштећен током Буне 1848/1849. године, а последње његово страдање је било 1987. године, када су, због људске непажње, изгорела оба звоника и кров. Звоници су поправљени, а кров на лађи храма је покривен обичним лимом. Садашња санација крова на лађи храма подразумева постављање бакарног покривача, а пројекат је израдио Покрајински завод за заштиту споменикâ културе, који ће вршити и стручни надзор на радовима. Материјална средства за радове обезбеђује Црквена општина Србобран, уз помоћ Општине Србобран и прилога верног народа.