Надбискупу бечком Кристофу Шенборну орден Светог Саве

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уручио је 11. јуна 2023. године на свечаности у дворцу Белведере у Бечу орден Светог Саве првог степена Узоритном Надбискупу бечком кардиналу Кристофу Шенборну.

Како је између осталог наведено у одлуци Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, највише одликовање Српске Православне Цркве, орден Светог Саве првог степена, додељује се Надбискупу бечком кардиналу Кристофу Шенборну у знак признања за братску љубав, отвореност, сарадњу и поштовање према Српској Православној Цркви и српском народу, нарочито показану даривањем, у име Надбискупије бечке, Српској Православној Црквеној општини Светог Саве у Бечу велелепног храма са пратећом црквеном зградом у 16. бечком округу.

Свечаности су присуствовали преосвећена господа епископи брегалнички Марко, аустријско-швајцарски Андреј, осечкопољски и барањски Херувим, ваљевски Исихије, шабачки Јеротеј и хвостански Алексеј; архимандрит Данило, директор Патријаршијске управне канцеларије; протојереј-ставрофор Велибор Џомић; угледни представници културног и јавног живота аустријске престонице.

Извор: https://spc.rs