Концерт у Кули

У четвртак, 1. јуна 2023. године, одржан је концерт тамбураша и гајдаша под називом „Елегија – Живот певај српском родуˮ у порти храма Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули.

У оквиру фестивала „Свита српске црквене и народне песмеˮ на концерту је представљена традиционална српска богољубива и родољубива музика и песма у извођењу Тамбурашког оркестра Културно-уметничког друштва „Брилеˮ из Беочина, Зорана Бугарског, гајдаша Максима Мудринића, Миодрага Мише Близанца и вокалних солиста Радио-телевизије Војводине у пратњи хора „Просветитељиˮ. Кулска публика је имала прилику да чује традиционалне песме из периода од 15. века до 19. века: Гуслар (1492), Цар Душане (1521), Сентандрејска химна (1709),  Ја сам Србин, српски син (1809), Ја сам Српкиња (1817), Српска застава (1849). Концертом је завршен фестивал ,,Свита српске црквене и народне песме у Кулиˮ.