Поклоничко путовање ученикâ верске наставе из Бачке Тополе

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у петак и суботу, 26. и 27. маја 2023. године, ученици веронауке из Бачке Тополе, предвођени вероучитељицом Сањом Шупић, походили су манастир Острог, као и друге светиње Црне Горе и Србије.

У петак, у раним јутарњим часовима, ученици су посетили манастирe Дајбабе и Ждребаоник, где су се поклонили моштима светог Симеона Дајбабског и светог Арсенија, а потом су походили манастир Острог, где су коначили и сутрадан присуствовали светој Литургији. У повратку су посетили храм Христовог Васкрсења у Подгорици, манастир Куманицу и на крају манастир Милешеву, где су се поклонили моштима Светог Саве.

Духовно укрепљени, са великом радошћу и пуни утисака, ученици су се вратили кући у вечерњим часовима.