Отворена изложба у Жабљу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а у организацији Црквене општине жабаљске, у суботу, 27. маја 2023. године, у просторијама Опште народне библиотеке „Вељко Петровићˮ, отворена је изложба „Свети новомученици јасеновачки у светлости Васкрсењаˮ. Изложбу чине радови монахиње Марије (Антић) из сестринства манастира Рођења Светог Јована Крститеља у Јасеновцу, који се налази у Епархији славонској.

На отварању изложбе поздравне речи упутила је Варја Нешић, уредник културног програма библиотеке, а потом су говорили протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, и ђакон Сава Фан, сабрат Светониколајевског храма у Жабљу.

Изложба ће за посетиоце бити отворена од 27. маја до 3. јуна 2023. године, сваког дана од 7:00 до 19:00 часова. Наведеном изложбом се завршавају духовне свечаности под називом Светониколајевски дани, које је, поводом прославе храмовне славе – празника Преноса моштију Светог оца Николаја, организовала Црквена општина у Жабљу.