Одржана трибина у Суботици

У наставку програма овогодишњих Спасовданских свечаности, које се одржавају са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 27. маја 2023. године, у Српском културном центру „Свети Саваˮ у Суботици, у свечаној дворани Задужбине Душана Радића, одржана је духовна трибина.

На тему „Храм као место сусрета Бога и човекаˮ говорио је протојереј-ставрофор Јован Милановић, ректор Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима. Уваженог предавача поздравио је протонамесник Иван Спасевски, настојатељ Световазнесенског храма у Суботици. Предавач је надахнуто и спретно повезао велики јубилеј, три века од изградње суботичког Световазнесенског храма, са објашњењем значаја храма у животу православних хришћана.