Одржано предавање на Телепу

У суботу, 20. маја 2023. године, у парохијском дому при храму Светих Кирила и Методија у Новом Саду, господин Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада, одржао је предавање на тему „Света браћа Кирило и Методије и наша култураˮ.

Господин Ђурђев се у опширном и веома занимљивом предавању осврнуо на равноапостолну просветитељску делатност светих Кирила и Методија, истичући многобројне тешкоће са којима су се сусретали вршећи ово богоугодно дело. Присутни парохијани су били у прилици да чују каквим је талентима Бог обдарио заштитнике телепског храма и са каквом непоколебивом вером, ревношћу и пожртвованошћу су ови Божји угодници проповедали Јеванђеље међу словенским народима. Надахнути житијима свете браће Кирила и Методија, слушаоци предавања су стекли уверење да се сва искушења нашег времена – која су у великој мери истоветна са искушењима ових Божјих угодника – могу савладати уз Божју помоћ. Протoнамесник Александар Игњатов, настојатељ храма на Телепу, заблагодарио је предавачу на труду и свима присутнима на издвојеном времену, пожелевши још много сличних душекорисних сусрета.