Поклоничко путовање верникâ из Апатина

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Апатина, предвођени протонамесником Младеном Глушцем, 13. и 14. маја 2023. године су походили светиње Епархије далматинске.

Поклоничко путовање отпочели су присуством на јутарњој служби у манастиру Драговић. Затим су посетили манастире Лазарицу у Далматинском Косову, Оћестово и Крку. Вечерњој служби су присуствовали у манастиру Крупа, где је уприличена трпеза љубави и преноћиште. Сутрадан су узели учешће на светој Литургији у манастиру Крупа и причестили се светим Христовом Тајнама. У повратку су посетили  манастир Гомирје у Епархији горњокарловачкој и манастир Јасеновац у Епархији славонској. Духовно окрепљени, вратили су се носећи благослов у своје домове.