Празник Спаљивања моштију Светог Саве у Новом Саду

Светосавски дани у храму Преноса моштију Светог Саве у Новом Саду почели су на празник Спаљивања моштију Светог Саве, у уторак, 26. априла / 9. маја 2023. године, служењем свеноћног бденија и свете Литургије.

Свеноћним бденијем и светом Литургијом која служена у наставку, началствовао је протонамесник Владимир Марков, парох каћки, уз саслужење свештеног братства Светосавског храма, ђакона Дамјана Љујића, сабрата Светосимеоновског храма у Ветернику, и ђакона Милована Крстића, сабрата Светониколајевског храма у Новом Саду. Светој Тајни Причешћа приступио је сав сабрани верни народ.

За певницом су, под руководством чтеца и појца Филипа Поповића, појали полазници хора Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ при Црквеној општини новосадској, који су појањем допринели да сабрани верни народ осети благољепије и топлину православног богослужења.

После бденија, у име братства Светосавског храма, свештеницима, појцима и сабраном верном народу, заблагодарио је протојереј Бранислав Мркић, настојатељ Светосавског храма.