Поклоничко путовање у манастире Тумане и Нимник

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 25. марта 2023. године, верни народ из Новог Сада и других места, предвођени протопрезвитерима Предрагом Толимиром и Бранком Вујиновићем, паросима новосадским, походили су манастире Тумане и Нимник у Епархији браничевској.

Верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Тумане, где су приступили светој Тајни Причешћа и поклонили су се моштима светих Зосима и Јакова Туманских. Потом су посетили испосницу светог Зосима Синаита.  У наставку поклоничког путовања верници су обишли и Сребрно језеро. У манастиру Нимник верници су се поклонили моштима свете мученице Николине, где су присуствовали вечерњој молитви. Духовно укрепљени, вратили су се својим домовима у вечерњим часовима.