Свеноћно бденије и света Литургија на Палићу

У четвртак, 20. јануара / 2. фебруара 2023. године, у навечерје празника преподобног Максима Исповедника, у храму Светог пророка Илије на Палићу, служено је свеноћно бденије, а у наставку бденија света Литургија.

Вечерње богослужење служио је јереј Никола Дувњак, парох стапарски, уз саслужење ђакона Ненада Матића из Крушевца. Јутрење је служио протојереј Срђан Нешић, парох сомборски. На светој Литургији је началствовао јереј Жељко Марковић, настојатељ цркве Лазарице у Крушевцу, уз саслужење јереја Станка Лакетића, професора Богословије у Сремским Карловцима и свештенства Епархије бачке. На богослужењима су појали појци храма на Палићу са хором Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ из Новог Сада.

По отпусту свете Литургије отац Жељко је упутио кратку поуку сабраном народу, говорећи о значају богослужења за живот хришћана. Заједничарење је настављено у просторијама Црквене општине палићке, уз послужење које су припремили гостољубиви парохијани.