Храмовна слава у Србобрану

У уторак, 6/19. јануара 2023. године, на празник Богојављења Господњег, у Србобрану је прослављена храмовна слава.

На дан храмовне славе, светом Литургијом је началствовао презвитер Србољуб Срдић, парох србобрански, уз саслужење протопрезвитера Јована Кезана. Отац Србољуб је после прочитаног јеванђелског зачала произнео беседу у којој је поучио присутне о значају празника Богојављења Господњег. После заамвоне молитве извршен је опход око храма и одслужен помен за упокојене свештенослужитеље и парохијане храма, а потом је у храму извршен чин благосиљања славских дарова које су принели чланови породице господина Богдана Бајића, овогодишњег кума. После благосиљања славских дарова извршен је чин великог освећења воде.