Божићни концерт у Бачкој Паланци

На други дан Божића – празник Сабора Пресвете Богородице, у недељу, 8. јануара, после  вечерњег богослужења, у Светојовановском храму у Бачкој Паланци, Црквени хор „Свети Јован Крститељˮ је приредио традиционални Божићни концерт. На почетку концерта све присутне је поздравио протојереј Предраг Милутин, настојатељ Светојовановског храма. Извођење композиција са историјатом њиховог настанка, публици је представио катихета Стеван Јурић. Хор се представио извођењем пажљиво бираних богослужбених и народних  божићних композиција, српских и других композитора. Хором је дириговала професор Снежана Жујић, чијом иницијативом је хор основан, а која до данас предано ради на афирмисању црквене хорске музике.

Овим концертом почело је обележавање јубилеја тридесет година рада хора, основаног на Врбицу 1993. године, као и првог појања на светој Литургији на празник Педесетнице исте године.