Литургијско сабрање у Кули

У недељу, 5/18. децембра 2022. године, на Детињце, у храму Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули, свету Литургију су служили протонамесници Борислав Тошић и Бошко Маринков, пароси кулски. На светој Литургији су појали чланови Дечјег црквеног хора „Емануилˮ из Ваљева.

После свете Литургије, приређен је традиционални дечји програм. Поред гостију из Ваљева, у програму су учествовали и њихови домаћини, чланови хора „Вилеˮ и хора „Лептирићиˮ, са својом наставницом Софијом Патковић. Посебно задовољство верницима су пружили чланови секције „Чувајмо традицију – Светосавциˮ при Предшколској установи „Бамбиˮ из Куле, са својом васпитачицом Јеленом Макшом.

После символичног везивања, а потом и даривања деце, уследила је трпеза љубави у просторијама Црквене општине и Српске ратарске читаонице, око које су се потрудили Црквена општина кулска и Коло српских сестара из Куле.