Епископ мохачки Дамаскин на литургијској прослави славе Епископа нишког Арсенија

У понедељак, 19. децембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем, којим је молитвено прославио своју крсну славу – дан Светог оца Николаја Мирликијског Чудотворца.

Преосвећеном Епископу саслуживали су Његово Преосвештенство Епископ мохачки Дамаскин, Његово Преосвештенство Епископ јегарски Нектарије, као и велики број свештеника и ђакона. Благољепију службе допринело је појање хора „Бранкоˮ.

По читању јеванђелске перикопе, сабраном верном народу обратио се Преосвећени владика Дамаскин, који је говорио о данашњем зачалу из Светог Писма Новога Завета, поучивши притом верне о значају личности светог оца Николаја.

По заамвоној молитви, Преосвећени епископ Нектарије осветио је славске дарове.

По завршетку свете Литургије, у Светосавском дому, у порти Саборне цркве, уприличена је славска трпеза љубави.

Извор: https://eparhijaniska.rs