Уведен у дужност нови ђакон при Светосимеоновском храму у Ветернику

На дан свештеног спомена светог и богоносног Григорија Чудотворца, епископа неокесаријског, и преподобног Севастијана Џексонског, у среду 17/30. новембра 2022. године, после јутарњег богослужења које је служио протонамесник Лазар Мајсторовић, парох ветернички, свету Литургију у храму Преподобног Симеона Мироточивог у новосадском насељу Ветернику служио је протопрезвитер Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протопрезвитера Борислава Милића, пароха ветерничког, и ђакона Дамјана Љујића.

После заамвоне молитве, протопрезвитер Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу ђакона Дамјана Љујића за парохијског ђакона при Светосимеоновском храму у новосадском насељу Ветернику. По прочитаној одлуци, прота Миодраг је новом ђакону упутио речи молитвене честитке на постављењу и указао на узвишеност свештенослужења у ђаконском степену.

Сабранима се обратио новопостављени ђакон Дамјан Љујић, изражавајући благодарност Троједином Господу Који га је призвао на служење Цркви Његовој. Ђакон Дамјан је на очинској архипастирској љубави и указаном поверењу заблагодарио Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју, изражавајући обећање да ће се у новој служби трудити да, колико његове духовне и телесне моћи дозвољавају, оправда указано му поверење, како би његово служење Цркви било на његово спасење.

У име свештеног братства и верног народа Светосимеоновског храма, сабранима се обратио настојатељ храма протопрезвитер Предраг Билић, пожелевши добродошлици новом сабрату, ђакону Дамјану Љујићу, чије ће служење доприносити благољепију свештеног богослужења које је жила куцавица нашег живота у Христу.

катихета Бранислав Илић