Празник Светог Нектарија Егинског прослављен у Суботици

На празник Светог Нектарија Егинског, у уторак, 9/22. новембра 2022. године, прослављена је храмовна слава храма Светог Нектарија Егинског, који је у изградњи, а налази се у суботичком насељу Прозивка. У присуству многобројног верног народа, свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Мирко Шипка, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прота Мирко је присутнима упутио поучну беседу истакавши да, следујући животу светог Нектарија Егинског Чудотворца, сви православни хришћани треба да се труде да живе врлински.

Речи захвалности присутним свештенослужитељима и верном народу упутио је протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, уз жељу да и убудуће храм Светог Нектарија Егинског буде место сабирања верног народа. По заамвоној молитви извршен је чин благосиљања славских дарова, које су принеле породице Седлак и Шипка. Залог кумства за следећу годину примили су Милосав и Вукашин Минић из Суботице.