Увођење у дужност новог пароха у Плавни

У четвртак, 4/17. новембра 2022. године, када света Црква молитвено прославља спомен на преподобног оца Јоаникија Великог и светог свештеномученика Никандра, у храму Преноса моштију светог оца Николаја у Плавни јутрење је служио презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник оџачки, уз саслужење презвитера Предрага Делића, пароха у Бачу, и презвитера Страхиње Николића.

После јутарњег богослужења, отац Драгољуб је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја којом се новорукоположени презвитер Страхиња Николић поставља за привременог пароха при Светониколајевском храму у Плавни. Архијерејски намесник оџачки је потом поздравио сабрани верни народ, а новопостављеном пароху Страхињи Николићу је пожелео срдачну добродошлицу и благослов Господњи, упутивши му молитвене жеље за успех на повереној му дужности. Потом се сабраном народу обратио отац Страхиња, који је заблагодарио Преосвећеном владици Иринеју на указаној части и поверењу, уз обећање да ће узорно служити и ревносно се старати за поверено му стадо Божје.