Слава Команде и Прве бригаде Копнене војске

Христољубиво војинство Команде и Прве бригаде Копнене војске је по десети пут прославило свог небеског заштитника, светог мученика Нестора, у среду, 27. октобра / 9. новембра 2022. године.

У параклису Команде бригаде, посвећеном светом мученику Нестору, у навечерје празника, празнично бденије је служио презвитер Александар Шарчански, војни свештеник Команде Прве бригаде Копнене војске.

На дан молитвеног спомена светог мученика Нестора, светом Литургијом је началствовао протојереј Ђорђе Стојисављевић, војни свештеник Команде за обуку, уз саслужење војних свештеника протонамесника Љубише Човића и презвитера Александра Шарчанског. Чтецирали су помоћници војних свештеника заставник Дејан Ивковић и старији водник прве класе Дејан Богићевић. Полазници Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ из Новог Сада, на челу са Филипом Поповићем, појањем су увеличали празничну атмосферу. Светим богослужењима молитвено су присуствовали официри и подофицири Команде Прве бригаде Копнене војске, на челу са Командантом бригаде, бригадним генералом Зораном Насковићем.

Кум овогодишње славе, потпуковник Бора Крњајић, залог кумства за следећу годину је предао мајору Младену Мијовићу.