Прослава храмовне славе у Бегечу

Свечаним богослужењима у Бегечу прослављена је храмовна и сеоска слава – свети апостол и јеванђелист Лука.

Литургијским сабрањем у бегечком храму началствовао je протојереј Марко Ђурић, парох новосадски, уз саслужење протојереја-ставрофора Драгољуба Клисарића, надлежног пароха. Прота Марко је после прочитаног јеванђелског зачала одржао празничну беседу. На крају свете Литургије је извршен трократни опход око светог храма са малим поменом ктиторима, приложницима, свештенослужитељима и парохијанима храма. После свете Литургије, у порти храма је уприличен пригодан програм Дечје фолклорне групе Удружења „Нанаˮ из Бегеча.

Вечерње богослужење је служио протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења освештани су славски дарови које су принели овогодишњи кумови – породица Владислава и Данијеле Гајдобрански из Бегеча. Кумство за следећу годину прихватила је госпођа Јелица Дубајић из Бегеча.

Вечерњем богослужењу присуствовали су припадници Војске Србије – војници Речне флотиле са својим старешином пуковником Љубишом Марковићем, као и председник Месне заједнице у Бегечу и директор Основне школе „Вељко Петровићˮ, господин Милан Татић.