Храмовна слава у Ловћенцу

У понедељак, 18/31. октобра 2022. године, прослављен је престони празник храма у Ловћенцу – празник Светог Петра Цетињског.

Светом Литургијом је началствовао протојереј Јован Кезан, парох србобрански, уз саслужење презвитера Срђана Вукића, пароха ловћеначког. Отац Јован је после прочитаног јеванђелског зачала одржао празничну беседу. На крају свете Литургије је извршен трократни опход око светог храма са малим поменом ктиторима, приложницима, свештенослужитељима и парохијанима храма. После свете Литургије, у порти храма је уприличен пригодан програм певачких фолклорних група „Петар Петровић Његошˮ и  „Цар Душан Силниˮ.

Вечерње богослужење је служио протојереј Далибор Купусовић, архијерејски намесник врбашки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења освештани су славски дарови које су принели овогодишњи кумови – Лабуд и Слободанка Спичановић из Ловћенца. Кумство за следећу годину прихватио је Страхиња Радовановић из Ловћенца. Вечерњем богослужењу, уз верни народ, присуствовао је и господин Марко Лазић, председник Месне заједнице Мали Иђош.