Прослава храмовне славе у Доњем Ковиљу

Молитвено празновање славе храма Светог апостола Томе у Доњем Ковиљу почело је у навечерје празника, у уторак, 5/18. октобра 2022. године. Празнично бденије је служио протопрезвитер Жељко Латиновић, настојатељ Успенског храма у Новом Саду, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По отпусту, прота Жељко се обратио присутном народу, указавши у својој беседи на значај празника и пожелевши срећно навечерје храмовне славе.

На дан храмовне славе, у среду, 6/19. октобра, на светој Литургији је началствовао протонамесник Радоје Марковић, парох ђурђевачки, уз саслужење свештенства Бачке епархије. После прочитаног јеванђелског одељка, протопрезвитер-ставрофор Здравко Бојовић, парох врбашки, обратио се верном народу пригодном беседом и честитао присутнима храмовну славу. После заамвоне молитве извршен је трократни опход око храма и служен је помен свештенослужитељима, ктиторима и приложницима храма.

Вечерњим богослужењем началствовао је протопрезвитер Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После отпојаних тропара освећено је свештеничко одјејање, дар овогодишњих кумова славе, а у наставку је извршено освећење славских дарова. Прота Бранислав се обратио присутнима пригодном беседом, честитавши том приликом храмовну славу пароху, часницима Црквеног одбора и присутним верницима. Потом се протопрезвитер Остоја Нијемчевић, парох доњоковиљски, захвалио свештенству на учешћу у прослави храмовне славе и овогодишњим славским кумовима, господину Браниславу Габору и његовој породици, на љубави према Цркви и дару. Залог кумства за идућу годину преузео је господин Душан Стојанов. После вечерњег богослужења уприличена је трпеза љубави у дворани Светосавског дома.