Прослава храмовне славе у Бачкој Паланци

Верни народ у Бачкој Паланци започео је прослављање престоног празника храма Покрова Пресвете Богородице празничним бденијем, које је служио протојереј-ставрофор Дојчин Стојановић, парох сиришки, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На дан празника, у петак, 1/14. октобра 2022. године, светом Литургијом је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник оџачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског зачала отац Драгољуб је честитао житељима Бачке Паланке храмовну славу, а у беседи је објаснио колики је значај Пресвете Богородице у Домостроју нашег спасења. После заамвоне молитве извршен је опход око храма, а потом је служен помен оснивачима, свештенослужитељима и парохијанима  храма.

Вечерње богослужење је служио протојереј Далибор Купусовић, архијерејски намесник врбашки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршеном вечерњем богослужењу извршен је чин благосиљања славских дарова, које су принели кумови славе, Славица и Мирослав Сићевић из Бачке Паланке. Кумство за наредну славу преузео је Предраг Чегар из Бачке Паланке.

На светој Литургији и вечерњу је појао Црквени хор „Свети Јован Крститељˮ, којим диригује Снежана Жујић.