Увођење у дужност новог пароха у Кулпину

У навечерје празновања светог апостола Тадеја и свештеномученика Рафаила Шишатовачког, у петак, 21. августа / 3. септембра 2022. године, вечерње богослужење у Световазнесенском храму у Кулпину служио је протопрезвитер Далибор Купусовић, архијерејски намесник врбашки, уз саслужење протопрезвитера Алексеја Блануше, пароха равноселског, и презвитера Бранка Караћа.

После отпуста, протопрезвитер Далибор Купусовић, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се новорукоположени презвитер Бранко Караћ поставља за пароха при храму Вазнесења Господњег у Кулпину. Прота Далибор је поздравио сабране вернике, а оцу Бранку пожелео свако добро и благослов од Господа и успешно пастирско служење у Винограду Господњем. Заблагодаривши Господу, отац Бранко је захвалио Преосвећеном владици Иринеју на благослову, указаној части и поверењу, а сабраном народу на топлој добродошлици. На крају молитвеног сабрања, протопрезвитер Алексеј Блануша, парох равноселски и досадашњи администратор парохије кулпинске, пожелео је топлу добродошлицу оцу Бранку у име свих парохијана, Црквеноопштинског управног одбора и у своје име, уз молитвене жеље за успех на повереној дужности.