Разрешење дужности пароха у Мошорину

У четвртак, 19. августа / 1. септембра 2022. године, у навечерје свештеног спомена светог пророка Самуила и светог свештеномученика Филипа Ираклијског, у Светотројичном храму у Мошорину, вечерње богослужење служио је протојереј Миладин Бокорац, архијерејски намесник жабаљски. После вечерњег богослужења, прота Миладин је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се презвитер Бошко Маринков, парох мошорински, на основу потреба пастирске службе, разрешава дужности и поставља за привременог пароха прве парохије при храму Светога апостола и јеванђелиста Марка у Кули.

Потом је прота Миладин захвалио оцу Бошку на досадашњој сарадњи, нагласивши да је братска љубав најпотребнија у свештеничком позиву. Отац Бошко се потом обратио присутнима и заблагодарио Господу за све, као и Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу и очинској љубави, као и свим честитим парохијанима који су га са љубављу прихватили у Мошорину. У име свих парохијана, Црквеноопштинског управног одбора и у своје име, добро здравље у даљем служењу оцу Бошку је пожелео господин Митар Тривуновић.