Храмовна слава у Госпођинцима

Прослава празника Преноса моштију светог архиђакона и првомученика Стефана, храмовне славе у Госпођинцима, отпочела је празничним бденијем које је служио протојереј-ставрофор Славко Пајовић, парох госпођиначки, уз саслужење презвитера Стојана Марића, пароха лочко-виловског, и ђакона Александра Билића из Новог Сада.

Светом Литургијом на дан празника је началствовао протојереј-ставрофор Илија Проле, умировљени свештеник из Бачког Јарка, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Презвитер Даниел Кобиљски, парох сивачки, пробраним речима је проповедао о првом хришћанском мученику, заштитнику овога места. После трократног опхода око светог храма, служен је помен свештенослужитељима, ктиторима, приложницима и вернима храма. Светој Литургији је присуствовао гркокатолички парох ђурђевачко-госпођиначки, протојереј Михаил Холошњај Матијов.

Вечерње богослужење је служио протојереј-ставрофор Илија Проле, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које су припремили овогодишњи кумови, Мирољуб и Маријана Јошић из Госпођинаца. Том приликом беседио је презвитер Станко Лакетић, професор Карловачке богословије и настојатељ Саборног храма у Сремским Карловцима.