Храмовна слава у Гардиновцима

Празник Преноса моштију светог архиђакона и првомученика Стефана – престони празник храма у Гардиновцима, свечано је прослављен у понедељак, 2/15. августа 2022. године. Бденије уочи храмовне славе служио је протојереј-ставрофор Стојан Билић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На светој Литургији на дан славе началствовао је протонамесник Петар Ђукић, парох ђурђевачки, а саслуживало је свештенство Епархије бачке. Празничну беседу произнео је протонамесник Стојан Марић, парох лочко-виловски. По завршеној светој Литургији извршен је трикратни опход око светог храма са поменом ктиторима, оснивачима и свештенослужитељима.

Вечерње богослужење је служио протојереј  Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прота Бранислав је после благосиљања славских дарова поздравио присутни верни народ и честитао храмовну славу. Овогодишњи кум је био Игор Станимировић са породицом, а кумство за наредну годину прихватио је јереј Јован Вачик, парох товаришевски. После богослужења приређена је трпеза љубави.