Прослава храмовне славе у Обровцу

Прослављање празника великог угодника Божјег, светога великомученика Пантелејмона, патрона обровачког храма, почело је празничним бденијем, које је служио презвитер Jован Вачик, уз саслужење умировљеног свештеника Драгољуба Ердељана.

На дан празника, 27. јула / 9. августа текуће године, евхаристијским сабрањем је началствовао јереј Томислав Живковић, парох у Парагама, уз саслужење протонамесника Милана Узурова, пароха бођанског, и ђакона Бранка Батала из Бачке Паланке. После прочитаног јеванђелског зачала, у пригодној беседи отац Томислав је живот светог Пантелејмона истакао као пример свакоме хришћанину.

После трократног опхода око храма, служен је помен свештенослужитељима, ктиторима, приложницима и парохијанима храма.

Вечерње богослужење је служио протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке, а потом је извршено благосиљање славских дарова, које су припремили овогодишњи кумови, породица Милоша Бошњака из Обровца.