Најава: Духовне свечаности у Молу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у Молу, родном месту светог свештеномученика Саве Горњокарловачког, поводом његовог празновања, биће одржане свечаности под називом ,,Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачкогˮ.

Распоред манифестације:

14. јул 2022. године:

18 часова – вечерње богослужење.

19 часова – представљање другог дела књиге Последњи дуд, аутора протојереја-ставрофора Николе Антића. Књигу ће представити мр Тамара Антић, директор Гимназије ,,20. октобар” у Бачкој Паланци, и господин Стеван Јурић, теолог.

15. јул  2022. године:

18 часова – вечерње  богослужење.

19 часова – предавање протојереја-ставрофора Слободана Марковића, умировљеног пароха косјерићког и исповедника свештенства Епархије бачке, на тему ,,Савремени изазови и искушења парохијске заједнице”.

16. јул 2022. године:

19 часова  – празнично бденије.

20.30 часова – наступ Културно-уметничког друштва ,,Новак Радоњић” из Мола. Место одржавања је порта храма.

17. јула  2022. године:

9 часова  – света Литургија.

19 часова – вечерње богослужење и чин благосиљања славских дарова.

19.30 – смотра хорова. Учествују црквени хорови: ,,Свети Георгије” из Бечеја,  ,,Свети цар Константин и царица Јелена” из Сомбора и ,,Свети Сава Горњокаловачки” из Мола.